تبلیغات
یک قدم تا خورشید - آقای فرهادی از شما ممنونیم!
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آقای فرهادی از شما ممنونیم!

به نام خدا

این روز ها همه جا صحبت از یه جداییه، جدایی اصغر ... نه، نه ببخشید "جدایی نادر از سیمین".  فیلم خوبی بود، یادش بخیر وقتی از سینما بر می گشتیم خانمم می گفت: این فیلم ها فقط به درد تو می خوره که هی بشینی و فکر کنی و نکته هاشو در بیاری و زیر مهماش خط بکشی و کلی حال کنی. انصافن راستم می گفت کلی دوسش داشتم، همین الانم دوسش دارم، کلّن فیلم های اصغر آقای فرهادی خوب حال می دن. درسته که از این جایزه ای که به فیلم اصغر آقا دادن برادران و خواهران عزیز سبزی کلی ذوق زده شدن و توی محیط مجازی و حقیقی کلی از خودشون حرکات موزون نشون دادن و جوگیر بازی در آوردن، ولی از شما چه پنهون منم کم خوشحال نشدم، وقتی فهمیدم "جدایی نادر از سیمین" جایزه ی گلدن گلوب را گرفته واقعن مثل همه ی دفعاتی که تیم ملی بازی هاشو ببره، مثل بعد بازی ایران و آمریکا! خوشحال شدم، تازه وقتی فهمیدم فیلم اصغر آقا نامزد اسکار شده خیلی بیشتر خوشحال شدم و از صمیم قلب آرزو کردم که کاش اسکارم بهش بدن!!

حالا درسته که توی دنیا شاید کمتر از یک درصد مردم از این جایزه ها با خبر می شن، و شاید حتی نصف این آدما ام یادشون نیست که مثلا جایزه ی پارسالو کی گرفت، یا شاید اصلن یک درصدشونم یادشون نباشه که اسکار پنج سال پیش به کی رسید _آخه بعضی از دوستای عزیز فکر می کنن اگه اسکار به "جدایی نادر از سیمین" برسه کمپلت 7 ملیارد جمعیت کره زمین میریزن تو ایران و اینا را از زیر یوغ ظلم و استبداد!! نجات میدن، از خودشون که انگار آبی گرم نمی شه_ ولی وقتی یه فیلم ایرانی برنده ی اسکار بشه و خبرش به هر کی توی هر جای دنیا برسه اون بنده ی خدا نه با اسم کارگردانش کار داره، نه با محتواش نه با هیچی دیگه. همین که بگن یه فیلم ایرانی اسکار گرفته، اونوقته که از دل اروپا و آمریکا تا آسیای دور، از خاور میانه و آفریقا تا آمریکای لاتین، با شنیدن اسم ایران مطمئنن اسم امام خمینی به ذهنشون خطور می کنه، اسم آیت الله خامنه ای، شایدم حتی اسم احمدی نژاد. و این یعنی عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد.

.

بله درسته جناب اصغر آقای فرهادی، شما مردم کشورت را دوست داری! ما ام شما را دوست داریم! شما کروات می زنی ولی ما نمی زنیم، شما با اون آدم های اتو کشیده ی شیکم سیر توی اون جشنواره های رنگ وارنگ دست میدی و بهشون لبخند می زنی و به محرم و نامحرمشم کاری نداری ولی ما از اونا بدمون میاد، بعدشم همونا کمک می کنن تا مردم دنیا یه بار دیگه با شنیدن اسم ایران زیر لب زمزمه کنن: هان ایران، ایران خمینی، ایران 1979.

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده