تبلیغات
یک قدم تا خورشید - هل من ناصرٍ ینصرنی ؟
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

هل من ناصرٍ ینصرنی ؟

به نام خدا

.

باز هم محرم از راه رسید، محرم از پس هزاران سال با کوله باری از اشک و ماتم واندوه از راه رسید و افسوس که این همه سال است محرم می آید و می رود ولی ما هنوز محرمی نشده ایم، عاشورایی نشده ایم، حسینی نشده ایم.

چندی پیش، درست در همان روزها که نوسانات بازار دلار و طلا در کشور به شدت خبرساز شده بود، یکی از اسافل رژیم طاغوت که خوشبختانه با همدیگر همکار هستیم _از این جهت می گویم خوشبختانه که وجود این افراد حقیقتن بر یقین انسان می افزاید_، دوباره از این آشفتگی بازار و گرانی ها به وجد آمده بود و سعی داشت همه ی این آشفتگی ها و نابسامانی ها را به پای جمهوری اسلامی تمام کند و دوباره بر منبر رفته بود که "اگر ما هم مثل بقیه کشورها مثل آدم زندگی می کردیم و این همه دنیا را با خودمان در نمی انداختیم و هر روز نمی ریختیم توی خیابان و مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل به ناف مردم کشورمان نمی بستیم، اگر ما هم دست از سر این لبنان و غزه و فلسطین بر می داشتیم و به جای دل سوزوندن برای عرب ها به فکر شیکم گشنه ی مردم خودمون بودیم، اگر ما هم فلان بودیم و بهمان الان لازم نبود هر روز این همه تحریم و تهدید و قطع نامه بر علیه مان باشد و هر روز بدبختی و سختی بیشتری را متحمل شویم".

با خودم فکر می کردم واقعن در هنگام تنگنا چند درصد از مردم ما که خود را شیعه ی عاشق امام حسین (ع) می دانند افکاری مانند آن چه این فسیل به جامانده از دوران پهلوی دارد از ذهنشان می گذرد؟! حسین همه ی هستی اش را فدای ما کرد که ما اکنون این گونه باشیم و اینگونه فکر کنیم؟! حاشا و کلا که ما این گونه مسلمانی کنیم! حاشا و کلا که ما این گونه شیعگی کنیم! بر فرض که مزهای کشور ما بر روی همه ی دنیا بسته شود، بر فرض که قحطی و گرسنگی همه ی این سرزمین را فرا بگیرد، بر فرض که همه ی ما تا آخر عمر در شعب ابی طالب بمانیم... جبران ایثار حسین می شود!؟ کجای دنیا سراغ دارید که پیشوایی برای این که برای شیعیانش عبارت «هیهات من الذله» را معنا کند مادرش را پهلو بشکنند، محاسن پدرش را از خون سر خضاب کنند و جگر برادرش را با زهر کین پاره پاره کنند؟ کجای دنیا سراغ دارید که پیشوایی برای این که به شیعیانش درس آزادگی بدهد نوجوانش، 6 ماهه اش، سه ساله اش را بدهد؟ کجای دنیا سراغ دارید که پیشوایی برای شیعیانش همه ی هستی اش را بدهد و افسوس که ما باز هم گاهی از گوشه و کنار می شنویم که چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است!!

باز هم محرم آمد و امسال محرم قرین شده با سفاکی دوباره صهیونیسم های یزید صفت بر علیه مسلمانان مظلوم فلسطین، دیگر مسخره است اگر بپرسیم این همه مدافعان اتو کشیده و کروات زده ی حقوق بشر کدام گوری هستند؟! دیگر مسخره است اگر بپرسیم این چه دنیایی است که در آن برای کشتن سگ و گربه ها دادگاه به راه می اندازند ولی برای کشتن کودکان و زنان غزه همه خفه خون گرفته اند؟ و اسفناک این که ما مدعیان خون حسین (ع) هم گاهی حتا در نفرت و کینه قلبی نسبت به این حرام زاده ها شک می کنیم.


پی نوشت:

مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر...

صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

ای دل چه می کنی، می مانی یا می روی؟!

داد از آن اختیاری که تو را از حسین (ع) جدا کند.

«شهید سید مرتضا آوینی»

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده