تبلیغات
یک قدم تا خورشید - گنجشکی که می خواهند عقابش کند!
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

گنجشکی که می خواهند عقابش کند!

به نام خدا

بدون شک تاریخ، تمدن و فرهنگ کهن ایران برای همه ی ایرانیان واقعی غرور برانگیز و موجب افتخار است و کسانی که سعی دارند گذشته ی پر از افتخار ایران را کم رنگ و حقیر نشان دهند اگر نگوئیم جیره خوار قدرت های دنیوی دنیا هستند، مطمئنن پرده های جهالت و از خودبیگانگی بر فهم آن ها حجاب شده است. لذا یادآور می شوم در این نوشته به هیچ عنوان قصد تضئیع اصالت و عظمت ایران باستان و گذشته ی پربار ایران عزیزمان را ندارم.

آنچه باعث شد تا یکی از پست های وبلاگ را به گوشه ای از این گذشته اختصاص دهم تب زرتشتی گری است که در این چند ماهه تعداد زیادی از عوام و روشنفکرنمایان کشورمان را با خودش همراه کرده و این همراهی غالبن از روی ناآگاهی و جوگیری عوامانه است و البته در این ماجرا رفتار و گفته های غیر علمی مسئولین دولتی از جمله شخص رئیس جمهور در مجامع تخصصی و غیر تخصصی بی تاثیر نبوده است.

گسترش نمادهای زرتشت و نمود ظاهری آن ها در جامعه اسلامی ما و هم چنین اشاعه ی جملات و مطالب منسوب به زرتشت در چند ماهه ی اخیر چنان فضای کشورمان را احاطه کرده که به نظرم شیوع این حجم از مصادیق آئین زرتشت غیر طبیعی و بیشتر برنامه ریزی شده است تا یک کشش عمومی به سمت آئینی توحیدی!! در واقع کاملن مشخص است که مروجان آئین زرتشت در این وسعت و با این شیوه ابدن قصد حمایت از اصالت ایران باستان و تکیه بر افتخارات کهن کشورمان را ندارند و این توطئه ی دیگری است از جانب قدرت های سرخورده از ایران اسلامی که با استقلال کشور عزیزمان در سایه ی آموزه های اسلام منافع چندین صد ساله ی خود را در منطقه از دست داده اند و حالا با استفاده از حساسیت های ملی سعی در رقیب تراشی برای اسلام ناب برای منحرف کردن این حرکت را دارند. در واقع زرتشتی گری قسمتی از جنگ نرم دشمنان ایران است در ادامه ی فرقه سازی های جهان استکبار و تزویر برای تضعیف قدرت اسلام تاثیرگذار و پویا در این کشور به نحوی که می توان این آئین زرتشت با این شیوه ی ترویج را شعبه ی دیگری از وهابیت و بهائیت دانست.

شاید کمتر کسی می داند که:

ü       هنوز مشخص نیست، زرشت که مروج اصلی آئین زرتشتیت بوده از جانب خداوند مبعوث شده و یا این که تنها یک مصلح اجتماعی بوده است، آن چه مشخص است این است که همه ی پیامبران الهی برای تبلیغ توحید و یکتا پرستی برگزیده شده اند و این آئین زرتشت که ثنویت جزئی از ذات آن است نمی تواند پیامبری الهی داشته باشد.

ü       بین سال تولد زرتشت در اسناد مختلف تا چندین قرن اختلاف هست و لذا بین نزدیکترین سند در مورد زمان تولد زرتشت به زمان ما _یعنی 1000 سال قبل از میلاد مسیح_ و اولین باری که اوستا جمع آوری شد _یعنی در زمان ساسانیان_ 900 سال فاصله ی زمانی هست! سوال این جاست که آیا متن اوستا همان گفته های زرتشت است؟

ü       در حدود 2 قرن پیش یعنی زمانی که استعمار انگلیس و روس در حال فرقه سازی در خاور میانه برای تفرقه افکنی میان مسلمانان بودند شخصی به نام کیوان قزوینی (آذرکیوان) بر اساس متون اسلامی، صوفیه، بودایی، زرتشتی و ... مجموعه ای را گرد آوری کرد که حاصل آن شد همین کتاب اوستا که در اختیار ماست!! یعنی تمامی آن چه در کشور ما تحت عنوان زرتشتی گری ترویج می شود حاصل تلاش آذرکیوان است برای ساخت یک فرقه ی جدید.

آن چه مشخص است این است که این زرتشتیت تنها برای تضعیف اسلام و تشیع بنا شده و اسف بار این که برخی مردم و مسئولین ایران اسلامی بدون کمترین اطلاعی در مورد ماهیت و تاریخچه ی زرتشت و تنها از روی حس میهن دوستی، آب به آسیاب دشمنان خدا می ریزند.


پی نوشت:

1_ در تفسیر المیزان ج 14، ص 359 ذیل آیه ی 17 سوره ی حج آمده است:

مجوس قوم معروفی هستند که به زرتشت گرویدند و کتاب معروفشان اوستا نام دارد. تاریخ حیات زرتشت و زمان ظهور او بسیار مبهم است، به طوری که می توان گفت اخبار دقیق مربوط به او به ما نرسیده و غیر روشن است. این قوم کتاب مقدس خود را در ماجرای تسلط اسکندر بر ایران به کلی از دست دادند، به طوری که حتا یک برگ از آن نماند. تا آن که در زمان پادشاهان ساسانی باز به رشته ی تحریر در آمد. به همین جهت ممکن نیست که بر واقعیت مذهب ایشان وقوف یابیم. این مسلم است که مجوسیان معتقد هستند برای تدبیر عالم دو مبدا وجود دارد یکی مبدا خیر و دیگری مبدا شر. اولی نامش یزدان (اهورامزدا) است و دومی اهریمن، نور و ظلمت. همچنین مسلم است که ایشان ملائکه را مقدس می دانستند بدون این که مانند بت پرستان برای آن ها بتی درست کنند و به آن ها توسل و تقرب جویند. هم چنین عناصر چهارگانه _و مخصوصن آتش را_ مقدس می دانستند. در قدیم مجوسیان در ایران و چین و هند و سرزمین های دیگر آتشکده هایی داشتند. آن ها وجود همه ی عالم را منتسب به اهورامزدا و او را ایجاد کننده ی همه چیز می دانستند. از روایات استفاده می شود که آن ها پیامبری داشتند که او را کشتند و کتابش را سوزاندند. در برخی از روایات می خوانیم که خدا به سوی آن ها پیامبر و کتابی فرستاد؛ اما ایشان بر اثر گناهان گمراه گشتند، دین خدا را تحریف کرده، دچار بدعت شدند.

2_ در این جا مجال نیست تا در مورد مهر پرستی (زرتشتیت انحرافی) و دیگر فرقه های زرتشتیت و تاثیری که بر دین مسیحیت گذاشتند و انحرافات و بدعت هایی که در این آیین توحیدی ایجاد کردند و همچنین ضربه های تاریخی بزرگی که بر پیکر اسلام عزیز زدند، سخن بگوییم.

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده