تبلیغات
یک قدم تا خورشید - آیا امام (ره) از ما راضی است؟
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آیا امام (ره) از ما راضی است؟

به نام خدا

پرده اول: هر ساله با رسیدن سالروز ارتحال رهبر عظیم الشان جمهوری اسلامی حقیقتن قلب های عاشقان اسلام و ولایت را حجمی از اندوه فرا می گیرد _از معصوم به مارسیده است که هر گاه فقیهی از میان شیعه رخت بر می بندد رخنه ای در دین ایجاد می شود که هرگز قابل جبران نیست_ که شاید تنها تسلا برای آن ها حرکت به سمت مرقد شریف آن بزرگوار و گوش دل سپردن به کلام مرید و جانشین خلفش سید علی عزیز باشد و انصافن هم که دیدن این سیل جمعیت مشتاق در آن شرایط _که گرما شاید کوچکترین عامل آزار دهنده باشد_ و دلدادگی ایشان به آرمان های امام روح الله و وحدتشان در حمایت از ولی زمان که در عمق نگاهشان پیداست، اشک شوق از گونه شیفتگان راستین اهل بیت (ع) جاری می کند و برای همه ی آزادگان و آزادی خواهان در سراسر دنیا چنان شور انگیز و امید بخش است که با هیچ چیز دیگر قابل مقایسه نیست.

پرده دوم: از زمانی که حرم مطهر حضرت امام (ره) برپا شده است این مکان مامنی شده برای زائران مشهد الرضا (ع) و مسافرانی که از جنوب و مرکز ایران به سمت نواحی شمالی کشور راهی هستند و برعکس و بنده شخصن چندین بار از زبان کسانی که حتا پایبندی چندانی به نظام و انقلاب ندارند شنیده ام که گفته اند: خدا امام را بیامرزه که مرقد و بارگاهش اینقدر باعث رفاه و آسایش مسافران شد.

پرده سوم: حتمن این مطلب را شنیده اید _از زبان نزدیکان حضرت امام (ره)_ که امام خمینی (ره) به حدی ساده زیست بودند که هرگز اجازه نمی دانند دیوار های کاه گلی جماران را سفید کنند و حتا گاهی که اطرافیان اصرار می کردند برای گچ کاری یا سرامیک دیوار ها آن هم در حد عرف، امام (ره) بر می آشفتند و با عصبانیت می گفتند: اگر چنین کاری بکنید من از این جا می روم. ایشان همیشه مسئولان را به ساده زیستی دعوت می کردند و هشدار می دادند اگر تکلف و اشرافی گری وارد زندگی مسئولان شود نمی توانند نهضت را در مسیر صحیح خود جلو ببرند.

پرده چهارم: نزدیک به یک ماه پیش که به مرقد امام (ره) سفر کرده بودم با تعجب دیدم که همه ی فضای قبلی را به هم زده اند و در حال بازسازی و مرمت حرم و مرقد هستند، کل فضای داخل حرم را بنر زده بودند و پشت بنر ها مشغول عملیات بازسازی و گسترش فضای حرم بودند،از آیینه کاری ها و دیوار های حرم خبری نبود و درب ورودی حرم مطهر را هم به کلی تخریب کرده بودند، مناره ها و فضای بیرونی نیز اصلن حالت قبل را نداشت و به نظر می رسید دچار تحول بزرگی شده اند و هنوز هم کارشان به پایان نرسیده بود. پیش تر ها که به حرم امام (ره) آمده بودم به نظرم فضای حرم و مرقد برای جمعیت زائران مناسب بود و حتا بزرگ هم به نظر می رسید! هرچه فکر کردم تا دلیل این توسعه ی غیر معمول فضای حرم را بفهمم عقلم به جایی نرسید غیر از این که احتمالن می خواهند برای مراسم ارتحال حضرت امام (ره) فضای کافی موجود باشد.

پرده ی پنجم: داشتم با خودم حساب می کردم، اگر برای مراسم ارتحال امام (ره) حداقل  یک ملیون نفر اعزام شوند و هزینه ی هرکدام نیز به طور متوسط 30هزار تومان باشد هزینه ی این مراسم بالغ بر 30،000،000،000 تومان می شود. نمی دانم با این پول در مملکت چه کارهایی می توان کرد و از طرفی مطمئنم که در کشور ما بخاطر بد سلیقگی یا سوء مدیریت مسئولان مبالغ خیلی خیلی بیشتر از این، صرف امور باطل و بی فایده می شود.

 

با همه ی این ها فکر می کنم می شود کاری کرد که حضرت امام (ره) از ما راضی تر باشند.

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده