تبلیغات
یک قدم تا خورشید - دیكتاتورهای خنگ و این بازی تكراری
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دیكتاتورهای خنگ و این بازی تكراری

به نام خدا

مدتی هست که این حکام دیکتاتور کشورهای حاشیه خلیج فارس ادعای مسخره خود یعنی همان مالکیت بر جزایر سه گانه و همین طور تغییر نام خلیج فارس را دوباره در بوق و كرنا كرده اند، که شاید بهترین جواب به همه ی این گنده گویی ها از حرف های بن زیاد آل نهیان وزیر امور خارجه امارات در مورد عواقب بی تفاوتی ایران نسبت به تهدیدات این كشور گرفته تا گفته های شاهزاده نایف ولیعهد عربستان در مورد متهم كردن ایران به اشغال جزایر سه گانه و دخالت در بحرین، همان جواب امیر دریادار سیاری، فرمانده ی نیروی دریایی ارتش باشد که: "این ها عددی نیستند كه بخواهند اظهار نظر بكنند"، و البته در این مجال سعی ندارم که به این حرف های صد من یک غاز پاسخ بدهم لذا این حضرات آن قدر این مساله نخ نما و مسخره را کش دادند که نهایتن به نظرم رسید با تاکید بر این که این آدم ها به هیچ عنوان لیاقت وقت صرف کردن را ندارند، به جهت روشنگری برای هموطنان بزرگوارم چند خطی را بنویسم.

ساده انگارانه است اگر تصور کنیم که منشا همه ی این اراجیف سفر رییس جمهور ایران به ابوموسا و تنب ها بوده! لیکن برای تحلیل دلایل این حرف ها از طرف این دیکتاتورهای شکم سیر چند نکته را یادآوری می کنم:

1-     بعید به نظر می رسد که مسئولین کشورهای حاشیه ی خلیج فارس آن قدر خنگ باشند که از مستندات تاریخی و سیاسی معتبر در مورد مالکیت جزایر سه گانه و نام خلیج فارس بی خبر باشند.

2-     این عیاشان خوش گذران در شرایط عادی هم آنقدر گرفت وگیر دارند که حال و حوصله ی پرداختن به این دست مسائل مربوط به خارج از دهکده شان را نداشته باشند، چه برسد به این که این روزها مردم کشورشان بد جوری به پر و پاچه ی آن ها پیچیده اند و خطر سقوط را بیخ گوششان محسوس کرده اند.

3-     تاریخ نشان داده که این جماعت بزدل تر از آنند که برای کسی شاخ و شانه بکشند، چه برسد به این که بخواهند با ایرانی که قدرت اول منطقه است دست به یقه بشوند.

4-     و نهایتن این که با کمی دقت در می یابیم که این جور ادعا ها از سوی کشور های حاشیه ی خلیج فارس همیشه درست در مواقعی مطرح می شود که کشور ما در حال امتیازگیری از آمریکا و اروپایی هاست، و این روزها هم که گفتگوهای نشست استانبول با پیروزی ایران اسلامی پایان یافته و طرف مقابل مجبور به لغو بسیاری از تحریم ها شده است و هم چنین قرار است نشست بغداد بدون هیچ پیش شرطی برای ادامه ی مذاکرات در مورد حقوق هسته ای ایران برگزار شود، شاهد از سرگیری ادعاهای بی اساس عرب ها هستیم.

با جمع بندی همه ی موارد فوق مثل روز روشن است که مسئولین سیاسی کشورهای عربی به دستور اربابان آمریکایی و صهیونیست خود این بازی تکراری را راه انداخته اند تا هم مذاکرات بغداد را تحت تاثیر قرار دهند و هم از فشار رسانه ای در مورد بیداری اسلامی ملت های آزادی خواه عرب بکاهند، که با تیزهوشی دستگاه دیپلماسی ایران هرگز نتوانستند پای ایران اسلامی را به این بازی روانی بکشانند.

در واقع انفعال دولت در مورد جنبش های مردمی در کشورهای عرب هر چقدر برای ایرانیان مسلمان با غیرت سخت بود (1)، اما همین سکوت و پاسخ های بعضن کوتاه و تحقیر آمیز ایران در مورد ادعاهای واهی عرب ها بزرگترین شکست را برای آمریکایی ها و نوکرانشان _اتحادیه عرب_ رقم زده و می زند.

و یدالله فوق ایدیهم.


پی نوشت:

1- به سفارش یکی از دوستان در این مورد اصلاحیه ای در پست بعد می آورم.

نمایش نظرات 1 تا 30

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده