تبلیغات
یک قدم تا خورشید - دست و پا زدن های آخر هاشمی (قسمت دوم از سه گانه ی بعد از انتخابات)
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

دست و پا زدن های آخر هاشمی (قسمت دوم از سه گانه ی بعد از انتخابات)

به نام خدا  

در روزهای نزدیک به انتخابات نهم مجلس شورای اسلامی و در زمانی که فتنه گران و اپوزیسیون نظام در کوس تحریم انتخابات می دمیدند، هاشمی رفسنجانی سخن از مراقبت برای عدم خیانت به رای مردم به میان آورد! هاشمی در روز 12 اسفند و بعد از آن که رای خود را به صندوق انداخت نیز در مصاحبه ای ابراز امیدواری کرد که از صندوق ها همین رای های اخذ شده بیرون بیاید!!

مواضع این چنینی در حالی هم چنان از جناب هاشمی صادر می شود که رهبر انقلاب بارها انتخابات برگزار شده در طی 33 بعد از انقلاب را از سالم ترین انتخابات های دنیا دانسته اند و بعد از حوادث مربوط انتخابات 88، جنبش موسوم به سبز هر چه تلاش کرد نتوانست ادله ی محکمی برای ادعای خود مبنی بر تقلب در انتخابات به افکار عمومی عرضه کند و کار تا جایی پیش رفت که حتا برخی از سران این جنبش از جمله عطریانفر، ابطحی و این اواخر تاجزاده به واهی بودن ادعای تقلب اعتراف کردند.

سوال اینجاست که چرا هاشمی سعی دارد آتش این شبهه را هم چنان گرم نگه دارد؟ او از اینکه درون نظام باشد و نقش سخنگوی اپوزیسیون را بازی کند چه منفعتی می برد؟ چرا با اینکه در هر راهپیمایی خودش و خانواده اش آماج شعار های مردم هستند، باز در راهپیمایی ها و انتخابات شرکت می کند و از طرفی هر چند وقت یک بار قصه های نخ نما شده را تکرار می کند؟

  

هاشمی رفسنجانی از اواخر دوران ریاست جمهوری اش، زمانی که احساس کرد شاید حضورش در مناسبت های سیاسی نظام در حال کمرنگ شدن است و بعد از آنکه از مادام العمر بودن پستش در نهاد ریاست جمهوری با ایستادگی رهبر فرزانه ی انقلاب بر حق تعیین شده ی مردم در قانون اساسی مایوس شد، پروژه ای را کلید زد تا بتواند در آینده باز هم به عنوان یک قهرمان در راس امور مملکت عرض اندام کند: پروژه القاء شبهه در جمهوریت نظام اسلامی.

رفسنجانی مرد سیاست بود و می دانست که حیات او وابسته به حیات نظام است و در صورت خروج علنی از نظام نهایت جایگاهی که برایش متصور است جایگاهی شبیه آن چیزی است که به منتظری رسید، از طرفی با خود فکر کرده بود که نظامی که با این همه توطئه از طرف ابرقدرت های شرق و غرب طرف باشد آن هم بعد از رحلت اسطوره ی بزرگ مردم یعنی خمینی کبیر (ره) چندان دوام نمی آورد! پس با خود اندیشید دیر یا زود اوضاع مملکت آشفته می شود و بحران های اقتصادی و امنیتی و سیاسی نظام را از پا در می آورد و وقتی اقبال مردم نسبت به نظام افول کرد کسی که بزرگترین نماد دموکراسی در نظام را زیر سوال برده قهرمان بلامنازع ملت خواهد بود.

پروژه ی از پیش تعیین شده با خطبه های نماز جمعه در اواخر دوران ریاست جمهوری او و با تاکید بر صیانت از آراء مردم آغاز می شود.

فائزه و مهدی و دیگران مسئول پیشبرد پروژه می شوند.

هاشمی در ادامه افراطیون اصلح طلب را ابزار مناسبی برای رسیدن به اهداف خود می داند، پس در مقابل توهین های آن ها سکوت می کند.

 18 تیر 78 امیدها را برای او زنده می کند و بعد از آن طراحی فتنه ی 88 برای وارد کردن ضربه ی نهایی.

طبق برنامه رهبری و نظام سقوط می کنند و هاشمی رفسنجانی کسی که در تمام این سال ها فریاد می زد که این نظام لیاقت حفظ امانات مردم را ندارد محبوب ترین چهره ی تاریخ معاصر و در ردیف امام خمینی (ره) نام می گیرد.

هاشمی حساب همه جا را کرده بود غیر از یکی! و آن دست خدا بود که مافوق همه ی دست هاست، او مرد سیاست بود ولی آنقدر با هوش نبود که بتواند مکر خداوند را محاسبه کند. همه ی اتفاقات آن جور که او می خواست پیش می رفت اما این حوادث نه تنها کمر ملت ایران را خم نکرد، نه تنها اعتمادشان را به نظام و ولی فقیه از بین نبرد و نه تنها آن ها را از انقلاب مایوس نساخت، بلکه از آن جا که خدا می خواست همه موجب افزایش عزت نظام و رهبری و افزایش بصیرت و آگاهی ملت شد.

هاشمی که حالا چهره ی واقعی اش رو شده و راهی جز ادامه ی دادن به این مسیر برایش متصور نیست در آخرین تلاش مذبوحانه اش قبل از انتخابات و در حین رای گیری سعی کرد نظام را دوباره در معرض چالشی تازه قرار دهد و آتش فتنه ای را که در انتخابات 88 خودش و خانواده اش به همراه سران فتنه، منافقان، سلطنت طلبان، بهایی ها و ... به راه انداختند هم چنان گرم نگه دارد، اما هوشیاری و بصیرت ملت ایران آنقدر بود که این بار همان معدود هم فریب نخوردند و یکی از آرام ترین و بهترین انتخابات ها در کشورمان رقم خورد.

باید منتظر بود و دید که آیا در روزهای پرحادثه ی پیش رو، هاشمی رفسنجانی از مواضع این چند ساله اش دست بر می دارد و در عین این که برای بهتر شدن اوضاع موجود تلاش و انتقاد دارد با دشمنان قسم خورده ی انقلاب و اسلام مرزبندی می کند؟! یا اینکه همچنان برای پیشبرد عملیات، نقشه های تازه می کشد؟!

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده