تبلیغات
یک قدم تا خورشید - برکات جنبش سبز برای ایرانیان
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

برکات جنبش سبز برای ایرانیان

به نام خدا

  

از مقاومت جانانه ی 8 ماهه مردم ایران اسلامی در جنگ نرمی که جهان کفر و استکبار و تفاله های داخلی آن ها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی طراحی کرده بودند و تمام قد با همه ی امکانات مالی و رسانه ای و تبلیغاتیشان از آن حمایت می کردند حالا بیش از 2 سال گذشته. در مدت 8 ماه جنگ نرم، بار دیگر ایرانی های وطن دوست و دیندار موفق شدند غیرت و عزت خودشان را به رخ دنیا بکشند و حالا که فضای غبار آلود و مسموم فتنه فروکش کرده، این نوشتار سعی دارد گذشته از همه ی خسارت هایی که فتنه به مردم ایران وارد کرد و همه ی عقب ماندگی هایی که به ایران عزیز تحمیل شد، به فرصت هایی که به واسطه ی فتنه برای جمهوری اسلامی پدید آمد و برکاتی که فتنه برای مردم ایران داشت بپردازد.

تا به حال در مجامع و رسانه های مختلفی از برکات فتنه صحبت شده و در اینجا قصد ندارم که به تکرار مکررات بپردازم، بلکه تنها نکاتی را که به نظرم کمتر به آنها توجه شده یا به خوبی تبیین نشده اند به اختصار می نویسم.

1-     فتنه ی 88 پرده نفاق از چهره خواص آلوده ای که به دروغ خود را حامی نظام و پیرو رهبری و مدافع ملت می نامیدند کنار زد و تشت رسوائیشان را به زمین انداخت. شاید تا قبل از فتنه، امثال شهید دیالمه ها نیاز بود تا ماهیت چپ گرای امثال موسوی یا ماهیت ضد دینی امثال رهنورد را بفهمد و هر چه فریاد بزند همه ی گوش ها را کر بیابد، اما فتنه باعث شد که در این مملکت همه گوشی دستشان بیاید که منافق کیست و چگونه عمل می کند، مگر کسانی که یا خودشان را به خواب زده اند و یا اصلن در باغ نیستند.

2-     علاوه  بر پرده افتادن از چهره ی نفاق، افرادی نیز که به برکت انقلاب و یا انتسابشان به بزرگان انقلاب برای خودشان نام و نانی دست و پا کرده بودند، ماهیت واقعی ضدمردمی و ضداسلامی خود را نشان دادند، خواص دنیا زده ای که حالا کمترین صفتی که به حق در موردشان رایج شده "خواص بی بصیرت" است، شاید عقلا و اهل البصر از ابتدا ماهیت هاشمی رفسنجانی و سید حسن خمینی را می دانستند لیکن فتنه با این ها کاری کرد که هاشمی مجبور است در هر راهپیمایی مقابل دوربین های تلویزیونی در مقابل شعار های "هاشمی فتنه گر" و "برگرد به باغ پسته" لبخند بزند.

3-     تا قبل از فتنه درایت سیاسی امام (ره) برای همه ی مردم جامعه روشن نبود و اکثر مردم ایشان را یک رهبر مذهبی و عارف می دانستند، اما کار ناتمام دستگاه های نظام جمهوری اسلامی در طول 30 سال را فتنه در مدت کمتر از 8 ماه به سر انجام رساند و حتا مردم کوچه و بازار هم به عمق بینش سیاسی و جهانبینی امام (ره) که برگرفته ار فقه اصیل اسلامی (کتاب خدا و روایات معصومین (ع)) بود پی بردند تا حدی که برخی سخنان امام راحل به عنوان سخنرانی های 88 امام معروف شد، به این جمله ها دقت کنید:

      پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد.

هرگاه دیدید دشمنان اسلام از شما تعریف کردند بدانید که به بیراهه می روید.

ملاک حال فعلی افراد است.

و ...

4-     رابطه ی امام و امت شاید برای قاطبه ی مردم تعریف شده نبود و رهبر جامعه ی اسلامی را نه به عنوان ولی زمان که شاید یکی از نخبگان سیاسی مذهبی و مقامشان را شاید مقامی تشریفاتی می دانستد، شاید برای عده ی زیادی سوال بود که در مملکتی که رییس جمهور دارد و در راس آن سه قوه مستقل از همدیگر کار می کنند، علاوه بر این مجمع تشخیص مصلحت و شورای نگهبان نیز بر کار قوا نظارت دارند و اختلاف ایشان را رفع و فصل می کنند، کار رهبر چیست؟! اما فتنه 88 ساعت ها کلاس ولی شناسی عملی بود برای مردم تا به لزوم ولایت فقیه به عنوان رکن اصلی نظام اسلامی و مترقی ترین اصل قانون اساسی ایران اسلامی پی ببرند و جالبتر اینکه به جز عده ای معاند و بد فهم مذهبی دیگران فلسفه ی جمله ی امام عزیز را که فرمودند: ولایت فقیه همان ولایت رسول الله (ص) است درک کنند.

5-     شاید اگر فتنه ی 88 نبود صدا و سیما و دستگاه های دولتی مجبور بودند در طی یک روند پلکانی هر سال هزینه ی بیشتری صرف کنند برای کشاندن مردم به راهپیمایی های روز قدس و 22 بهمن و یا حتا بر سر صندوق های رای (شاید به این دلیل که مردم فکر می کردند انقلاب کرده اند و کارشان دیگر تمام شده)، اما به برکت فتنه ی آمریکایی اسراییلی 88 حالا حتا آن ها که کاری به کار سیاست نداشتند بیشتر از قبل خودشان به راهپیمایی می روند و قدرت و عزت نظام اسلامی را به رخ دنیا می کشند، حتا بعد از اینکه یکی از اصحاب فتنه تهمت مسخره ی توزیع ساندیس را در میان تظاهرات کنندگان به نظام زد و انتظار این بود که مردم از ترس القابی مثل ساندیس خور و .. راهپیمایی ها را خالی کنند، باز هم مردم با مسخره گرفتن این حرف حتا خودشان می گفتند: "بریم یه ساندیس بخوریم و برگردیم" یا "حیف به من ساندیس نرسید".

6-     تا قبل از فتنه می توان گفت فضای مجازی در قرق مخالفان نظام بود، اما بعد از فتنه ی 88 جوانان هوشیار ایران عزیز که از طرف حضرت آقا لقب افسران جنگ سایبری و نرم را گرفته بودند دست به کار شدند و با راه اندازی هزاران سایت و وبلاگ و تالار گفتگو فرصت جولان را در فضای مجازی هم از آشوبگران گرفتند.

7-     سربلند بیرون آمدن امام خامنه ای از مدیریت فتنه از دیگر برکات فتنه 88 بود، تا قبل از فتنه کشور اسلامی ایران آماج تهدیدات بسیاری قرار گرفته بود که شاید فقط تعداد کمی از افراد تیزبین می دانستد که به برکت وجود امام خامنه ای از همه پیروز بیرون آمده ایم، اما در این فتنه درایت و عمق بینش و شجاعت امام خامنه ای بر همگان عیان شد و حالا دیگر همه جانشین خلف پیر جماران (بخوانید نائب المهدی (عج)) را به خوبی می شناسند، باز هم از خفتگان می گذریم.

8-     فتنه 88 محملی برای ریزش خواص آلوده و خلق رویشهای جدید برای دفاع از نظام اسلامی بود. شکم گنده ها و سنگین وزن ها که وزنه های دنیا خواهی و اشرافی گری آن ها را از همراهی با کشتی انقلاب باز می داشت جا ماندند و در عوض چست و چابک ها و سبک بار ها با ذهن هایی روشن و امروزی با کشتی انقلاب همراه شدند.  

9-     فتنه 88 موجب نمایش بصیرت ملت مسلمان و انقلابی ایران اسلامی شد و نشان داد که الحق این ملت به گفته حضرت امام (ره) از مردم حجاز در  زمان پیامبر (ص) و مردم کوفه در زمان علی (ع) بهترند.

10-   فتنه ی 88 معلوم کرد که نظام اسلامی با چه کسانی طرف است و این خود بهترین دلیل برای حقانیت راه انقلاب و رهبری نظام بود، توجه کنید:

فتنه گران یک روز از راه امام (ره) و بیت امام (ره) و سنت امام (ره) حرف می زنند و فریاد وا اماما سر می دهند و یک روز عکس امام (ره) را به آتش می کشند.

فتنه گران راه به راه دم از حقوق بشر و انسان دوستی می زنند و جایزه ی صلح نوبل می گیرند!! و روز بعد آشوبگران به تبعیت از کروبی و موسوی فریاد "نه غزه نه لبنان " سر می دهند، بعد وقتی که ملت روز 22 بهمن برای جشن انقلاب به خیابان ها می آیند و شعار حمایت از غزه و فلسطین سر می دهند همین دوستان "نه غزه نه لبنان" روز 25 بهمن را راهپیمایی در حمایت از غزه اعلام می کنند.

فتنه گران یک روز از تبعیت از مرجعیت حرف می زنند و دور ساده لوحانی مثل صانعی و منتظری را می گیرند و به صحبت های آیت الله وحید استناد می کنند و یک روز تقلید را کار میمون می دانند و به کل منکر همه مبانی اسلامی و شیعی می شوند تا جایی که گنجی رسمن اعلام می کند _اعوذ بالله_ امام زمان (ع) کجا بود؟! کشک چی؟

فتنه گران یک روز برای یوسفی اشکوری به بهانه ی خلاصی از لباس آخوندی!! جشن می گیرند و حماسه ی عاشورا را _اعوذ بالله_ کلن جنگ بین دو عرب بر سر یک زن می دانند و یک روز کدیور با لباس آخوندی دم از پدر حسین (ع)، علی (ع) می زند.

و و و و

11-    فتنه شاخک های سیاسی و مذهبی مردم ایران را به شدت حساس تر کرد، اگر اوایل انقلاب برای از بین بردن ننگ سوت و کف زدن در روز عاشورا خون پاک 72 تن از بهترین مردان این سرزمین نیاز بود، در سال 88 وقتی حادثه ای مشابه رخ داد مردم ایران در روز 9 دی برای دفاع از ارزش هایشان لحظه ای در کفن پوش شدن درنگ نکردند، شاید اگر فعالیت گروهک انحرافی در سال های گذشته آغاز می شد کمتر کسی نسبت به آن حساس بود  _بعید نیست که حلقه های فکری اولیه ی آن در همان سال ها شکل گرفته باشد_ اما حالا نه تنها اکثر مردم از انحراف این گروهک آگاهند بلکه عزم راسخ دارند در حذف آن ها از فضای سیاسی کشور، بایستید و ببینید که اگر این گروهک بخواهد در مسائل عادی پای خود را از گلیمش درازتر کند چگونه ملت شر آن ها را برای همیشه از این مملکت کم می کند، چه برسد به اینکه بخواهد مقابل ولایت بایستد.

و این آخری که شاید مهمترین ثمره ی فتنه بود که کمتر به آن پرداخته شد:

12-   به برکت فتنه ی 88 کج فهمی بسیاری از خشکه مقدس ها که با برداشت غلط و سطحی و عوامانه ی خود از فرمایش گرانسنگ امیرالمؤمنین (ع) که فرمودند: «کُنْ‏ فِی‏ الْفِتْنَةِ کَابْنِ اللَّبُونِ لَا ضَرْعٌ فَیُحْلَبَ وَ لَا ظَهْرٌ فَیُرْکَب» (1) و با سکوت خود حسابی به دشمن سواری دادند، مشخص شد، و همگان _البته به جز خودشان_ فهمیدند که اسلامی که نتواند در مقابل کافر و مستکبر و منافق بایستد فقط به درد روز های آخر عمر خاله خامباجی ها می خورد. به برکت فتنه برای همه یادآوری شد که اسلام اهل بیت (ع) و اسلام ناب محمدی (ص) اسلام سیاسی است، اسلام در صحنه است، اسلام انقلابی است اسلام حسین (ع) است نه اسلام خواجه مراد و این اسلام است که روز قیامت پذیرفته می شود نه اسلامی که به وقت آزمایش و سختی به بهانه ی اینکه من نمی فهمم حق با کیست و این ها دعواهای سیاسی است، خودش را مثل زن ها در خانه محبوس می کند و در هنگام امنیت و آرامش جولان می دهد و کلاس قرآن و دعای توسل تشکیل می دهد و برای شفای مریض ها دعا می کند. اسلامی که نزد خداوند پذیرفته می شود اسلامی است که ترس از آبرو ندارد، ترس از انگ خوردن و برچسب خوردن ندارد و فتنه 88 به ما نشان داد که خیلی از حوزوی ها و مذهبی ها و اهل قمپز های مذهبی، هنگام آزمون که می رسد از ترس آبرو و وجه ی اجتماعیشان مردود می شوند.

 


پی نوشت:

1- تصنیف غرر الحکم و درر الکلم، ص: 464

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده