تبلیغات
یک قدم تا خورشید - درس بزرگ هاشمی به ملت ایران
یک قدم تا خورشید
مپندار که تنها عاشوراییان را بدان بلا آزموده اندو لا غیر.../صحرای بلا به وسعت همه تاریخ است.

پیوندهای روزانه

موضوعات وبلاگ

آرشیو وبلاگ

لینکستان وبلاگ

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

درس بزرگ هاشمی به ملت ایران

به نام خدا

 از زمان آغاز زمزمه های انتخابات مجلس نهم، در میان اصولگرایان دو جبهه با نام های جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری انقلاب اسلامی شکل گرفت که هر کدام از حمایت بزرگانی چون آیت الله مهدوی کنی ، آیت الله یزدی  و همین طور آیت الله مصباح یزدی برخوردار بوده و هستند، مسلمن میان این دو جبهه  اختلاف نظر هایی وجود دارد _که البته به نظر حقیر این اختلاف سلیقه و نظر ها موجب بالندگی و پیشرفت نظام اسلامی می گردد_  اما آن چه حائز اهمیت است این است که این دو جبهه هر دو بر سر آرمان ها، اهداف و چشم انداز اصلی نظام جمهوری اسلامی توافق دارند و در راس همه ی این ها توافق نظر اعضای اصلی این دو جبهه بر سر مرز بندی با فته گران و منحریف و از همه مهمتر التزام کلامی و عملی ایشان به اصل ولایت فقیه است.

هدف از این نوشتار تلنگری به جناب هاشمی رفسنجانی و روشنگری برای آن هایی است که هنوز نمی توانند باور کنند هاشمی در مسیر انحراف حرکت می کند.

یکی از اختلاف نظر های دو جبهه پایداری و متحد بر سر مواضع ایشان نسبت به آقای هاشمی است!! افراد جبهه متحد، در مجموع موضعی "میانه" نسبت به هاشمی دارند (اگرچه برخی مثل حداد عادل، ناقد جدی او هستند). این ها اگرچه عموماً معتقد اند که تفکر آقای هاشمی، به سرمایه داری و اشرافی گری نزدیک است، اما هیچگاه او را خارج از نظام نمی دانند. برعکس، جبهه پایداری اتفاقاً هاشمی را "منشاء انحراف در نظام" می داند و تفکرات او را در تضاد عمیق با رهبری و آرمان های انقلاب می پندارند.

نکته برجسته ی این هر دو گفتمان نظر متحد هر دو جبهه در مورد انحراف هاشمی رفسنجانی است، حال یکی با نگاه امید وارانه و دیگری با نگاهی مایوس. باید از آقای هاشمی پرسید چطور شد، شما که یار امام و رهبری بودید و دوست و دشمن شما را از ارکان نظام می دانستد با آن همه سابقه ی مبارزه و زندان و شکنجه و با آن همه تاثیرگذاری در تشکیل انقلاب اسلامی و انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان ولی فقیه زمان، کارتان به جایی رسید که قاطبه ی بزرگان و عقلای نظام اسلامی از شما به عنوان "منحرف" و حتی "منحرف اصلی" یاد می کنند.

فراموش نکنیم که جبهه پایداری و متحد به واسطه ی اعضاء تشکیل دهنده ی بدنه ی اصلی و حامیانشان در واقع وجاهت عقلی و شرعی برای دوستداران نظام دارند، تا به حال اگر کسی در مورد آقای هاشمی نظری می داد شاید برخی غافلان آن را به اختلاف نظرهای سیاسی نسبت می دادند، اما آنچه در این نوشتار بیان شد دیدگاه جامعه ی مدرسین حوزه ی علمیه ی قم، مجلس خبرگان رهبری، موسسه پژوهشی امام خمینی (ره) و جمعی بزرگی از افراد دلسوز اسلام و نظام اسلامی است!!

حالا انحراف جناب هاشمی فارغ از بحث فرزندان ایشان، حاشیه های اقتصادی ایشان و دیدگاه های شخصی ایشان، انحرافیست که عقلا، علما و مجتهدین نسبت به آن اتفاق نظر دارند و این درس است برای ما، اسلام برای هیچ کس ضمانت نامه ننوشته و در این چند سال به عینه دیده ایم که هر کس از این حرکت رو به جلوی امت اسلامی عقب افتاد دیگر هرگز نتوانست خودش را برساند، نامه ی بی سلام به ولی زمان، کار خودش را می کند، چه باور کنیم، چه نکنیم در تاریخ خواهند نوشت "هاشمی مردود شد".

درباره وبلاگ

به نام خدا

این وبلاگ شخصی است و تمام مطالب آن، نظرات شخص من است.

اینجا مکانی است برای بیان اندیشه ها، عقاید و دغدغه هایمان، با نظرات و سوال های خود به روشن تر شدن حقیقت کمک کنید.

نوشته های کوتاه شما در قسمت کامنت ها و مطالب بلندتر در صفحه ی اصلی وبلاگ (یادداشت میهمان) عنوان می شود.

اختلاف نظر ما موجب بالندگیست، لطفن از ارسال کامنت های اهانت آمیز بپرهیزید.

یا علی
مدیر وبلاگ : یونس الف

آخرین پست ها

جستجو

نویسنده